Autoshow Praha 2017: Škoda Karoq v pravém křídle

První příležitost pro českou automobilovou veřejnost vidět novou z Škodu Karoq se naskýtá v Praze na výstavě Autoshow Praha 2017. Je však jen jednou z mnoha českých premiér a novinek.

Autoshow Praha 2017se uskutečnila letos již po dvacáté, po čtvrté pak v novém konceptu. Tím je přítomnost více než čtyř desítek automobilových značek a stánků v jednotném konceptu. Až do neděle 8. října jsou v celém areálu Výstaviště v Holešovicích k vidění stovky osobních i užitkových vozidel. Venkovní plocha byla zasvěcena užitkovým vozům, parkoviště několika desítek vozů určených k testovacím jízdám a spolu s dolní částí areálu i přestavbám a tuningu i dalšímu doprovodnému programu.

Hlavní dějství včetně premiér a představení novinek se odehrává v Průmyslovém paláci, jeho Střední hale, Pravém a Levém křídle. Kromě Karoqu zaujme značka Hyundai hned několika verzemi nového modelu i30 včetně praktické verze kombi. Dalšími novinkami evropské provenience jsou například Ford Fiesta, Jaguar XF Sportbrake, Maserati Ghibli a GT, Opel Grandland X, Range Rover Velar, Renault Koleos, Seat Arona, Volkswagen Arteon, či Volvo XC60. Ze zámoří „přijely“ Cadillac CT6 a XT5 a již legendární Corvette ve verzi Grand Sport, z Asie nová korejská Kia Stinger a Kia Stonic, z Japonska např. přepracované sportovní Subaru WRX STI a Subaru Levorg modelového ročníku 2018. Novinkou je i nová Suzuki Swift. Součástí vnitřní expozice je prezentace mopedových aut (malých aut a mikro vozidel), která zaujmou zejména mladé začínající řidiče již od 15 roků. Zaujmou jistě bezdotykové automyčky, servisní a garážová technika a také výběr atraktivních užitkových vozů, bezpečnost na silnicích (BESIP) bude ve znamení žen – řidiček.

Důležitou součástí Autoshow je bohatý doprovodný program provázející všechny čtyři výstavní dny. V pátek, sobotu a neděli se uskuteční testovací jízdy zhruba se třemi desítkami osobních vozů vystavujících značek po několikakilometrovém okruhu. Návštěvníci budou mít jedinečnou příležitost otestovat například též elektromobil Tesla.

Atrakcí pro děti i jejich rodiče je Mini AUTOSALON, jaký se v Praze objeví vůbec poprvé: žádné pouťové plasty a rádoby napodobeniny, ale naprosto dokonalé, a to do detailu, elektrické zmenšeniny opravdových vozů atraktivních značek (MERCEDES, AUDI, BMW, FORD, MINI, VOLVO, RSX 4×4), v nichž se malí motoristé budou moci svézt. Stejně jako jejich rodiče opravdové automobily si budou moci děti v mini testovacích jízdách otestovat, jaké to je řídit. V rámci exkluzívní expozice těchto minivozů je budou moci svým dětem i koupit.

Dolní část Výstaviště v sobotu 7. 10. 2017 zcela ovládne tuning na Bruselské cestě, kde bude už druhý ročník srazu tuningových vozů, pořádaný společností Escape6 s.r.o. – Escape6 & Autoshow Praha 2017 Meet. Můžeme se těšit na desítky upravených vozů reprezentující různé styly úprav, od designových až po výkonové.

  • Hlavním partnerem Autoshow Praha je letos nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina v Česku, která bude prezentovat paliva nové generace EFECTA prostřednictvím technologie X-RAY.
  • Autoshow Praha 2017 je nejlépe obsazený autosalón v ČR, s řadu novinek a bohatý doprovodný program. Fenně je otevřeno od 10 do 18 h, v neděli 8. Října se končí již v 17 h.