Alcar Bohemia věrný tradici: bohatý „jídelníček“

Společnost Alcar Bohemia specializovaná na prodej litých kol před startem jarní sezóny představila výsledky mnoha hodin kreativní i technicky náročné práce v podobě nových designů litých kol. Kompletní sortiment litých a ocelových kol z nabídky Alcaru je k dispozici u více než 2 000 obchodních partnerů po celé České republice

Pro rok 2024 svůj sortiment firma obohatila o tři zcela nové designy v sedmi barevných variantách a o nový barevný odstín jednoho ze stávajících bestsellerů. Moderní AEZ Havanna je určená pro velké vozy, výrazně sportovní, extrovertní design DOTZ MarinaBay, odolný DEZENT KE pro dodávky i karavany a oblíbená DOTZ Suzuka je k dispozici s novým bronzovým odstínem. Všechna kola si mohou motoristé předem prohlédnout na 3D modelu svého automobilu v konfigurátoru kol na www.alcar.cz. K sadě litých kol AEZ nebo DOTZ mohou motoristé získat praktický bonus navíc. V případě, že si k jakémukoliv designu od značky AEZ nebo DOTZ objednají ke kolům bezpečnostní šrouby či matice Sicuplus, dostanou je od ALCARu až do 30. 6. 2024 zdarma

Akční a hybridní kola

Pestrá nabídka 90 designů litých kol může být pro někoho až příliš široká a Alcar tak pro zjednodušení výběru předvybral z atraktivních designů odlišných charakterů zejména kola značky DEZENT a zvýhodnil u nich letošní jarní ceny.

S homologovanými koly od ALCARu si motoristé nepořizují jen atraktivní doplněk vozu, ale také klidné spaní a jistotu, že při kontrole na STK, policejní kontrole i v pojišťovně mohou být v klidu. Vedle tříleté záruky se totiž mohou spolehnout na to, že v případě potřeby dostanou na zakoupená kola vystavíme Typový list zdarma, a to i po mnoha letech od jejich koupě. Všechna data a homologace, včetně těch k již nevyráběným designům má Alcar bezpečně uložena v  databázi. Úspěšně vyřešil konkrétní případy, kdy se motorista stal účastníkem dopravní nehody a pojišťovna zjistila, že nemá v Technickém průkazu zapsaná kola, která měl v době nehody namontovaná na vozidle. Motorista se tak obrátil po několika letech od koupě kol na s žádostí o vystavení Typového listu. Protože se jednalo o litá kola produkce Alcaru, která byla na vůz schválená, zdarma dostal Typový list, on si na jeho základě nechal kola zapsat do Technického průkazu a mohl doložit pojišťovně, že kola jsou na vůz schválená.

Rozšiřuje se také nabídka ALCAR Hybridních kol, a to jak designů, ale i dostupných rozměrů. Od první chvíle, kdy se toto kolo objevilo v naší nabídce bylo alternativou ke klasickým ocelovým kolům a nabízelo totožné rozměry jako originální ocelová kola. Vzhledem k poptávce na trhu, a to zejména od leasingových společností, začal ALCAR nabízet Hybridní kola také jako alternativu k litým kolům v rozměrech, ve kterých originální ocelová kola neexistují. Týká se to například Hybridních kol v 17 palcích pro Škodu Octavia a Škodu Kamiq. Pro ty originální ocelové kolo v tomto rozměru neexistuje a ALCAR tak nabízí se svým Hybridním kolem cenově úspornější alternativu k 17palcovým litým kolům.

Růst o deset procent

ALCAR BOHEMIA v roce 2023 dodal zákazníkům o 10 % litých a ocelových kol více než v předešlém roce. Prodej kompletních kol s pneumatikou meziročně vzrostl o 40 %, prodej pneumatik o 75 % a senzorů TPMS ALCAR dodal o 30 % více. Hlavními odběrateli kompletních kol jsou car dealeři napříč všemi značkami. ALCAR BOHEMIA spolupracuje také s některýmí importéry, například Hyundai, Kia, Toyota, Renault, Dacia nebo SsangYong. ALCAR také nabízí pro nákladní vozy, autobusy a přívěsy nabízí univerzální senzor ALCAR Sensor HD, který lze naprogramovat pro jakýkoliv model nákladního vozidla.