ALCAR: Elegance i v zimě

Téměř dvacet let již společnost Alcar propaguje pohledná litá kola slogany Kola dělají auto a Elegance i v zimě. Novinkou Alcaru pro letošní podzim není jen nový design litého ráfku, ale rozšíření služeb.

Novinka: kompletní litá kola

Společnost bude od podzimu dodávat automobilovým dealerů a pneuservisům a jiným velkoodběratelům kompletní kola, tedy kola s namontovanou pneumatikou. Tuto službu již dlouhá léta úspěšně nabízí slovenským zákazníkům společnost Alcar Slovakia, jejíž sklad se v květnu letošního roku přestěhoval do skladu českého Alcaru v Nupakách u Prahy. Na základě tohoto spojení rozhodl Alcar Bohemia nabízet kompletní kola také českým car dealerům. Z moderního skladu v Nupakách je tak nyní zákazníkům k dispozici celý sortiment litých, hybridních i ocelových kol včetně kol kompletních, TPMS a příslušenství.

  

Doporučené designy

Alcar Bohemia v akcí „Elegance i v zimě“ nabízí kvalitní litá kola s optimálními designy vhodnými pro zimní provoz opatřená špičkovým lakem SR3. Na zimu doporučuje jednobarevné designy s dobře přístupnými tvary paprsků, které snižují množství usazovaných nečistot a usnadňují údržbu kola. Ze svého širokého sortimentu téměř 80 designů litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO ALCAR letos vybral a doporučil pro zimní období osm designů. Ani při volbě z této osmičky však motoristé nebudou ochuzeni o možnost pestrého výběru, protože mohou vybírat mezi koly s titanovým leskem, grafitovým, černým i stříbrným lakováním. Kompletní nabídku litých kol si lze prohlédnout v novém 3D konfigurátoru kol na www.alcar.cz. V dnešní době již motoristé nemusí mít obavy z použití kvalitních litých kol s odolným ochranným lakem i pro zimní období. Všechna litá kola značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO jsou opatřena špičkovým třívrstvým lakem SR3, který zajišťuje, že litá kola vypadají stále dobře i po mnoha letech a ujetých kilometrech. Lak SR3 zlepšuje přirozenou odolnost hliníku vůči soli, malým škrábancům i dalším nečistotám z provozu na silnicích. Jak dobře jsou kola díky laku SR3 chráněna se testuje v solné komoře, kde se kolo během testování ocitá na 300 hodin ve společnosti štěrku, soli, octové kyseliny a chloridu měďnatého. Testuje se také přilnavost laku k povrchu kola, kdy je lak naříznut a po narušeném povrchu kola přejíždí kartáč. Ani během tohoto testu nesmí dojít k žádnému odloupnutí laku.

Oblíbené hybridy

Hybrid v oblasti ráfků znamená ocelové kolo s pohledným designem. Obliba hybridního ocelového kola od Alcaru rostla na českém trhu i v letošním roce. V období od února do srpna meziročně vzrostl jeho prodej o více než 20 %. Po loňském rozšíření výrobního programu hybridního kola z aplikací pro vozy koncernu VW také na vozidla Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Peugeot a Renault je letos hybridní kolo nově k dispozici i pro vozidla značky Subaru. Homologace jsou již dokončeny i pro nejnovější modely na trhu, jakými jsou například Kia Sportage, Renault Megane a Talisman, Opel Astra K, Seat Ateca nebo Volkswagen Touran.

Hybridní ocelová kola jsou rozměrově identická s originálními ocelovými koly a všechna jsou certifikována dle ECE homologací bez potřeby zápisu do technického průkazu vozidla. Atraktivní design hybridního kola vytváří speciální tvarování kola v kombinaci se stříbrným lakováním a středovou krytkou náboje, která je součástí dodávky. Výhodou je nejen přitažlivý vzhled, ale také to, že na rozdíl od poklic na cestách nic z kola neodlétne.

Komplexní řešení TPMS

Alcar Bohemia dosáhl na českém trhu od února do srpna 2016 meziročně téměř 20% nárůstu prodejů litých kol a zvyšoval se zájem i o další jeho produkty a služby. Mezi ty patří dodávky komplexního řešení TPMS pro pneuservisy, které s jeho pomocí dokáží obsloužit v podstatě všechny majitele nových vozů, které jsou povinně vybavené TPMS. Obchodní partneři mají nepřetržitý online přístup k informacím v Alcar konfigurátoru kol, který z aktuální databáze přiřadí ke kolu a vozidlu vhodný TPMS senzor včetně postupu spárování s vozidlem a dalších informací, například uvedení doporučeného utahovacího momentu. ALCAR pneuservisům dodává špičkové diagnostiky značky ATEQ a vedle vlastních senzorů ALCAR T-Pro a ALCAR by Schräder také další senzory od firem Schräder, VDO a TRW včetně OE senzorů. V letošním roce doposud dodal Alcar Bohemia svým partnerům o 50 % senzorů TPMS více než za stejné období loňského roku.

Alcar Bohemia standardně poskytuje na celý sortiment kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT a ENZO tříletou záruku a ručí za to, že všechna jím dodávaná kola jsou schválená k provozu na veřejných komunikacích ČR. Prodejci mohou motoristům vytisknout z databáze ALCAR BOHEMIA k zakoupeným litým kolům Typový list, na jehož základě si zákazník může nechat zapsat nový schválený rozměr kol a pneumatik do velkého technického průkazu vozidla.