Autoshow Praha: 43 značek, 33 novinek

Na pražském Výstavišti ve čtvrtek 22. září začala největší automobilový výstava posledních let. Více než 40 značek prezentuje přes tři desítky novinek.

Česko patří svou výrobou automobilů mezi velmoci: počtem vyprodukovaných vozidel drží se Slovenskem první dvě místa na světě. Zaslouží si tedy i automobilovou přehlídku, přičemž poslední tři roky ji vídává Praha díky novému konceptu Autoshow Praha. Na příští rok je plánováno obnovení autosalonu v Brně. Pokud se to zdaří, bude mít Česko v roce 2017 dvě automobilové přehlídky.

 

Autoshow obsadila kromě Průmyslového paláce také dva Křižíkovy pavilony (Salon EkoAuto) a venkovní plochy patří užitkovým vozům, off-roadové dráze a testovacím jízdám a dalšími doprovodnému programu. Z těch 33 novinek určitě ve střední části areálu zaujmou stánky s vozy Ferrari, Maserati a McLaren, kde se dá utratit za jediný vůz i 50 milionů korun! Mezi lahůdky patří i premiéra modelu Toyota C-HR. Návštěvníky mladší 18 let jistě zaujmou vozidla, která lze řídit již s průkazem na malou motorku a od 15 let. Do této skupiny přibyl také nejnovější model značky Kaipan, symbolicky zvaný Kaipan Baby. Jediný prototyp pohání aktuálně motor Lomabrdini s obsahem 440 ccm, ale v plánu je i elektromotor. Širokou veřejnost zaujmou jistě novinky z oblíbené nižší střední třídy (Renault Megane, Fiat Tipo).

Autoshow drží tradici automobilový přehlídek, která začala již před 111 lety, 22. dubna 1905 autosalonem právě ve střední hale Průmyslového paláce. Za čtyři dny tehdy automobily vidělo 11 tisíc diváků, 19. Ročník Autoshow by mělo navštívit přes 50 000 návštěvníků, pro které jsou připraveny nejen exponáty, ale i bohatý doprovodný program. Nejrušněji bude na Výstavišti v sobotu, kdy se zde uskuteční tuningový sraz (cca 400 vozidel).