Z pražského Smíchova na Slovensko

Čeští turisté se vracejí o dovolené k domácím pobytům, současně ale soustavně roste jejich zájem o pobyt na Slovensku. Cesta může obrazně začít v září 2019 na pražském Smíchově.

Na pěší zóně u Anděla se budou konat Slovenské dny (25.-26. září). Během dvou dnů tu představí svou nabídku 13 slovenských regionů. Hlavním partnerem je slovenské hlavní město Bratislava a Bratislavský region, ale svou aktuální nabídku s důrazem na zimu 2019/20 představí  i Košický či Žilinský región, přicestují i zástupci z Vysokých Tater, Oravy, Spiše, Pienin, středního Slovenska, Horehroní, Novohradu i Podpolaní, nebude chybět ani jižní Slovensko zastoupené Žitným ostrovem a Podunajím.

Kromě informací, kam se vydat v zimě nebo příští rok na výlet či dovolenou, bude možné i nakupovat (nebo i ochutnávat), např. slovenskou majoliku od paní Renátky Hermysové, „panenky se šustí“ od Marienky Katušové, ale třeba i fujaru či bič od Martina Brxi nebo i designové slovenské ponožky od firmy Fusakle a mnoho dalších originálních slovenských produktů. Chybět nebudou ani tradiční slovenské speciality jako halušky, lokše, skalický trdelník, bratislavské rožky, syrové speciality, slovenský hotdog, pivo z malých pivovarů víno slovenských vinařů a tatranský čaj – Tatra Tea. O hudební program se postarají mnozí slovenští interpreti a jejich kapely – Čarovné ostrohy, Medial Banana, Malalata a vyvrcholením programu bude Polemic – ten plánuje svůj hodinový koncert na 25.9. o 19:00 hod.

Souběžně bude probíhat i Open Air výstava pod názvem „Cesta k slobode“ (17 vybraných fotografií spojených se 17. listopadem 1989. Autorkou je Zuzana Mináčová, slovenská fotografka, která přežila jako dítě Osvětim. Slavný je její cyklus Návštěva, který vznikl jako odezva na okupaci Československa v roce 1968. Od roku 1993 žije v Praze a do dějin fotografie se výrazně zapsala reportážními filmovými fotografiemi.

Zatímco stánky „otevřou“ po oba dny již dopoledne po desáté hodině, hudební program ve středu začíná v 16.30 a ve čtvrtek již v 15 h – hrát se bude po oba dny do 20 hodin. Podrobnosti se dají zjistit na facebooku: https://www.facebook.com/events/2315007451954388/