Svět na Výstavišti: Holiday World 2018

Největší středoevropský veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD 2018 proběhne ve dnech 15. – 18. ůnora. Mezi 600 vystavovateli bude takřka celý svět, chybět bude jen Austrálie. V neděli 18. února se na veletrh někteří podívají i zadarmo. 

Společně s Holiday World se uskuteční mezinárodní veletrh gastronomie a zařízení pro hotely a restaurace TOP GASTRO & HOTEL 2018 (16 zemí, 139 forem) a World Filmem, cestovatelským festivalem plným besed, projekcí a výstav s významnými cestovateli.

Na Výstavišti v Praze-Holešovicích se bude prezentovat 46 zemí světa a 600 vystavovatelů. Třicet států je prezentováno svými turistickými centrálami nebo je prezentace pod záštitou velvyslanectví, oficiálně je zastoupeno 12 ze 14 krajů Česka – chybí jen Praha a Olomouc, ale ty prezentují jednotliví vystavovatelé nebo menší regiony. Letošní partnerskou zemí veletrhu je Slovensko, které bylo vybráno na kvůli výročím – 100. let od vzniku Československa a pětadvacetiletému výročí samostatnosti obou republik. Obě země pak mají pro společné akce jedno logo i pojmenování – Společné století.

Bezplatný vstup

Na oslavu tohoto výročí budou mít v neděli 18. února česko-slovenské manželské páry vstup na veletrh zdarma.  Bezplatný vstup je na neděli připraven také pro pětadvacetileté, a to k výročí obou republik. Pokud máte datum narození 1993, tak si vyberte na prohlídku neděli. Stejný den zdarma mohou vstoupit i členové KČT, kteří se na pokladně prokáží členským průkazem KČT.

Neděle bude zaměřena i na rodiny s dětmi, které plánují cestovat s potomky do tří let, kterým v orientaci pomůže platforma  Baby City Guide. Návštěvníci se mohou zapojit do řady soutěží o zájezdy nebo slevy

Společné akce

Téma 100. výročí vzniku Československa bude na veletrhu znát, agentura Czechtourism připravila speciální výstavu fotografií k stému výročí vzniku Československa, představí nové 3D spoty koncipované jako přelety nad památkami České republiky a připraveny budou i prvky virtuální reality. Slovenská republika – partnerská země veletrhu – představí v rámci veletrhu kromě vizuální prezentace slovenských zajímavostí i tradiční lidovou hudbu – hru na fujaru, která se nachází v seznamu nehmotného dědictví UNESCO. Návštěvníci slovenského stánku budou moci vyhrát i lákavé pobytové ceny na Slovensku a na své si přijdou i ti, kteří milují slovenskou gastronomii, halušky jim navaří přímo mistr světa ve vaření halušek.

Bohatý bude i doprovodný program, který najdete podrobně na www.holidayworld.cz. Mezi zajímavosti inspirované 100. výročím vzniku Československa jsou modely Marie Zelené (viz foto).