Stříbrné vánoční dny: Koupíte i auto

Největší předvánoční dárkový veletrh v Praze se již osmým rokem koná na výstavišti PVA v Letňanech. Potvrzuje to pravidelná účast více než 300 vystavovatelů (prodejců). Letos je jich přes 350.

Svůj stánek tady má i dealer automobilky Ford, takže tu koupíte i auto. Jen s ním z výstaviště neodjedete, ačkoliv ostatní zakoupené dárky si odvezete. A pokud vánoční inspirace bude poněkud rozměrnější, jistě se najde způsob odvozu.

Prohlídka tří výstavních hal je vskutku inspirativní. Veletrh je rozdělen na čtyři tematické sekce: Fashion zóna, Český jarmark, Vánoční hody, Sportovní a zážitková zóna. Kromě prodávání a nakupování je typická pro veletrh také snaha pomoci dětem, takže se tu od 8. Do 11. Prosince uskuteční tři charitativní projekty.

Dárky jsou skutečně různorodé, od vánočních dekorací a hraček přes kosmetiku, módu, sportovní oblečení až po nápoje a potraviny. Ve Fashion zóně představuje své výrobky na 50 návrhářů a designérů (móda, šperky a doplňky). V rámci Českého jarmarku najdete zase rukodělnou přehlídku dekorativních i užitkových mnoha řemeslníků a lidových tvůrců. Sekce Vánoční hody nabídne ochutnávku tradičních specialit i delikates. Koupit se dají i maďarské a francouzské pochutiny.

Stříbrné vánoční dny nabízejí podstatně pestřejší sortiment než najdete na obvyklých vánočních trzích, kde se často nabídka již monotónně opakuje. Na trzích na náměstích se spíš pobavíte: v Letňanech pobavíte i nakoupíte, protože letošní Stříbrné vánoční dny přilákaly zajímavé vystavovatele, kteří mají co nabídnout. „Na veletrhu pořídí návštěvníci kvalitní zboží od českých i zahraničních výrobců, ale také originály od výtvarníků a designérů, které v běžné obchodní síti neseženou. Stříbrné vánoční dny však nejsou jen o nákupech, ale také o příjemné atmosféře a pomoci dětem. Každý návštěvník bude moci přinést dárek dětem z Klokánku pod Strom splněných přání,“ upozornila Jindra Konečná, manažerka veletrhu.

Stříbrné vánoční dny probíhají v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech od 8. do 11. prosince 2016 od 10 do 18 hodin. Základní vstupné je 40 Kč, parkování pro návštěvníky zdarma.