Skiareál Lipno: více zábavy na sněhu

Investice nejnavštěvovanější pětihvězdičkového střediska na jihu Čech přesáhly před sezónou 45 milionů korun. Heslem pro novou sezonu je slogan „Více zábavy na sněhu“. Lipno vyhledávají zejména rodiny s dětmi.

Funpark, skicrossová trať, nebo měřený slalomový úsek. To jsou jen některé z novinek Skiareálu Lipno na letošní zimní sezónu. Rodiny s dětmi se tak mohou těšit na ještě více zábavy, pohodlí a bezpečnosti. „Nadcházející sezóna se bude řídit heslem: Více zábavy na sněhu. Lyžaři se tak dočkají 1200 metrů dlouhého skicrossu, který je postavený tak, aby si ho užily i děti. Také Snowpark bude jak pro začínající, tak pokročilé freestylisty. Jeho novou součástí bude Funpark, s mírnějšími skoky i překážkami. Novinkou je i měřený slalomový úsek, který se otevře pro malé i velké lyžaře s duší závodníka,“ zdůraznil na některé novinky šéf Skiareálu Lipno Dušek.  Dalším tématem letošní sezóny je bezpečnost. „Na místě je vždy připravená Horská služba a od letošní sezóny přibude i Skipatrola, jež bude dbát nad bezpečností našich lyžařů. Na sjezdovkách jsou také nové bezpečnostní prvky,“ vysvětlil Dušek. Investice se opět týkaly posílení zasněžovacího systému. Areál investoval i do nové výkonné rolby na úpravu sjezdových tratí.

Skiareál Lipno je výjimečný zejména nabídkou služeb pro rodiny s dětmi, které mají zdarma parkování, dopravu skibusem až k areálu, volný vstup do dvou výukových dětských hřišť Fox parku a Bambini parku se čtyřmi pojízdnými koberci, ale také například každodenní zábavu při připravených animacích.

Vlak a autobus zlevní skipas

Rozlehlé parkoviště u dolní stanice lanovky zvládá nápor lyžařů dobře, nicméně některé víkendové termíny je na parkovišti dosti těsno. Lyžařský areál je ovšem velmi dobře dostupný i vlakem a autobusy. Řešením – a nejen o víkendech – je tedy použití veřejné dopravy. Lyžaři, kteří pojedou autobusy RegioJet, nebo vlaky Českých drah Yetti mají slevu na denní skipas třicet procent. „Chystáme i celou řadu výhodných akcí, například 3+1 skipas zdarma na večerní lyžování. To je ideální nabídka pro čtyřčlennou rodinu, nebo čtyři kamarády,“ nastínil další zvýhodnění mluvčí společnosti Lipensko Vojen Smíšek.

Připomeňme, že výhodnější skipas získají také ti, kteří si opatří LipnoCard. Mnoha návštěvníků ji dostane od svého ubytovatele zdarma, jinak si ji lze opatřit za 149 Kč. Ta umožňuje levnější koupi skipasů o 10 až 30%. V top sezoně a vedlejší sezoně je to od dvoudenního skipasu, v hlavní sezoně od třídenního skipasu. Jeden příklad pro ilustraci. Dospělý (19 – 65 let) ušetří s hlavní sezoně s LipnoCard při koupi šestidenního skipasu 700 Kč, místo 3490 zaplatí 2790 Kč, čtyřčlenná rodina může počítat s bonusem kolem 2000 Kč. Podrobnější přehled výhod s LipnoCard, která umožňuje výhodněji navštívit řadu atrakcí (aquapark, bobové dráhy apod.), najdete na www.lipno.info. Nezapomeňte také, děti do šesti let a senioři nad 70 let lyžují jen za 20 Kč/den, a stejnou výhodu mají i ti, kteří na Lipně slaví svátek nebo narozeniny! Studenti na kartu ISIC mají slevu 20 % na dospělý skipas.

Do školy od tří let 

Lipenská lyžařská škola patří k tuzemské špičce a má mnohaleté zkušenosti s metodikou výuky těch nejmenších lyžařů. První obloučky s instruktory zde zažívají děti již od 3 let. Ty se učí formou hry v dětském hřišti Fox park, kde je baví a motivuje oblíbený maskot lišák Fox. Unikátní je také samostatná sjezdovka pouze pro klienty lyžařské školy, kde mají potřebný prostor a bezpečné zázemí pro zdokonalování techniky. Během vícedenních lekcí absolvují děti lyžařský závod o věcné ceny. Na vyhlášenou lyžařskou školu Skischool Lipno se však mohou spolehnout i odrostlejší adepti lyžování. Získat zde může základy lyžařské techniky každý a kromě klasické jízdy se může naučit i základy freestylu nebo snowboardingu.

Zimní tábory

Děti ve věku od sedmi do 15 let se vyřádí na zimních příměstských táborech, které se budou konat čtyři lednové soboty a o jarních prázdninách od 12. do 16. března. „Tyto kurzy zahrnují dopravu z Českých Budějovic a z Českého Krumlova, výuku lyžování, celodenní péči instruktorů, doplňkové aktivity a občerstvení. Rodiče si tak mohou udělat vlastní program, zatímco děti budou sportovat,“ podotkl Smíšek.

Stezka a bruslení

Celoroční atrakci Lipenska představuje Stezka korunami stromů. Funguje celoročně, takže je tu k dispozici i pro lyžaře. Ti mohou odložit lyže do úschovny a přeskáče nahradit zapůjčenými botami, což znamená mnohem pohodlnější a také bezpečnější výšlap po poměrně dlouhém točité stezce vzhůru. Výrazně si zlevníte návštěvu Stezky korunami stromů, pokud vlastníte LipnoCard. Vstupenky  jsou levnější o 20%, dvě jízdy stezkabusem máte zdarma a bezplatný je skidepot na lyže a půjčovna bot.

Méně jistou, ale obdobně přitažlivou atrakcí je pak bruslení na zamrzlé hladině Lipna. Na pořádný mráz a silný led čekají nejen bruslaři, ale i běžkaři občas marně, ale pokud se zima vydaří, je to mocný magnet. Na rozdíl od sněhu, který lipenský skiareál doslova garantuje díky bateriím sněžných děl, se led na hladině Lipna uměle vyrobit nedá. Snad bude letos zima bruslařům přát víc než v posledních dvou letech.

Aktuální informace o počasí a stavu sjezdovek na www.lipno.info.