Ski Amade bez limitů, ale s omezeními

Na počet lanovek ve 25 střediscích a kilometry sjezdovek (760 km) největší rakouská lyžařské oblast SKI AMADÉ se připravila velmi dobře na novou sezonu. Kapacita nebude limitována, ale návštěvníci budou muset dodržet některá pravidla.

Primárně doložit bezinfekčnost – buď potvrzení o očkování, testem nebo dokladem o prodělání nemoci. „V Rakousku říkáme Regel 3 G. Je to z němčiny a v překladu je to očkovaný, testovaný, uzdravený. Jednu z podmínek musíte splnit, abyste mohli lyžovat, ubytovat se a navštěvovat restaurace,“ shrnul situaci pro novou sezonu šéf oblasti Ski Amadé Christoph Eisinger na pražské tiskové prezentaci. Minulou sezonu mohli lyžovat jen místní, tentokrát nebude kapacita hotelů ani lanovek omezená. Z tohoto hlediska se sezona bude blížit standardu, samozřejmě, pokud se situace nebo předpisy nezmění podle aktuální situace.

Méně novinek, více akcí

Ačkoliv minulou sezonu region zaznamenal jen 0,3 milionu přenocování (2018/2019 to bylo 6,68 milionu), region investoval do dvou nových lanovek. Místo tradiční modernizace se ve Ski Amadé zaměřili na nejrůznější akce, včetně slevových, které mají zpříjemnit a často i zlevnit pobyt. Mezi nabídky zaměřené na pohodu patří i nová možnost zapůjčení lyžařského oblečení v INTERSPORT Rent, takže nejen lyžařský výzbroj, ale i výstroj. Výhodné zejména pro rodiny s dětmi, není třeba nakupovat vybavení kvůli jednomu týdnu na lyžích.

Pro rodiny je tu rodinu zejména program FAMILY Ski amadé. Kromě tematických tratí a úseků s měřením rychlosti, modrých sjezdovek pro rodiny s dětmi, deseti snowparků, 13 zábavných funslopes a funcrossových tratí zde funguje 30 lyžařských škol. Rodinné nabídky Ski amadé jsou šetrné k rodinnému rozpočtu. www.skiamade.com/family

Atraktivní nabídky pro věrné i nové hosty

Ski amadé existuje už více než 20 let. Pětice top lyžařských regionů – Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Großarltal – se spojila a vznikl největší lyžařský ráj v Rakousku. Od loňského roku je věrným návštěvníkům, kteří se na sjezdovky Ski amadé vydávají pravidelně, k dispozici „my Ski amadé Friends Club“ – s cool nabídkami a spoustou výhod. Ski amadé tím chce svým věrným hostům poděkovat. Ale přihlásit se mohou i noví návštěvníci. Jako člen získáte „Friends Card“, která zároveň funguje jako keycard. Tu si pak můžete kdykoliv z domova znovu dobít. Exkluzivní výhody platné v celé lyžařské destinaci Ski amadé navíc zahrnují i další nabídky pro dovolenou, partnerské akce a skipasy. V případě ošetření při zranění na sjezdovce budou náklady uhrazeny (výjimka: záchranná akce s nasazením helikoptéry). Všechny informace ke službě my Ski amadé Friends Club najdete na www.skiamade.com/my

Gastronomické zážitky

Regionální, udržitelné a kvalitní – přesně takové jsou gastronomické iniciativy ve Ski amadé. Gastronomie se stala v rakouských horách jedním z důležitých prvků vedoucí ke spokojenosti návštěvníků. Na mnoha horských chatách si mimo jiné sami vyrábějí kvalitní potraviny a hlavní ingredience tradičních pokrmů, případně je získávají přímo od producentů v regionu. V zimní sezóně 2021/22 do programu Ski Taste vstoupilo ve Ski Amadé celkem 28 partnerských horských chat a 30 partnerských hotelů. Novinkou této zimní sezóny jsou regionální požitkářské lyžařské trasy v pěti regionech oblasti Ski amadé. V každém regionu hosté najdou alespoň jednu požitkářskou lyžařskou trasu. www.skiamade.com/taste.

Nejrůznější aktivity

Lyžařské zážitky ve Ski amadé jsou různorodé a rozmanité: sportovní, pohodové, zábavné, poučné. V regionu Hochkönig hosté mohou strávit den na lyžích doplněný menu o více chodech, přičemž každý z nich se podává na jiné horské chatě. Kdo hledá pořádný adrenalin, najde jej po snídani na horském vrcholu v nadmořské výšce 2.700 metrů při celodenní freeride túře po impozantním masívu Dachstein. Na všechny, kteří rádi nahlížejí do zákulisí, čeká v regionu Salzburger Sportwelt exkluzivní možnost nahlédnout do provozu lanové dráhy. Existuje i spousta značených tras pro freeridery.

Skipas na 6 dnů stojí v hlavní sezóně 299 euro (mládež 224 euro, děti 149,50 euro). Všechny informace najdete podrobně na www.skiamade.com.