REGI BASE pomáhá těm, kteří za nás sloužili: Konto Oliver

Toto téma se vymyká ze zaměření www.automotofin.cz, ale zaslouží si být zveřejněno. Do těžké situace se může dostat leckdo a pomoc v takovém případě ocení.

Nadační fond REGI BASE pomáhá bývalým vojákům, policistům, hasičům a jejich rodinným příslušníkům, tedy těm, kteří za nás sloužili. Zajišťuje výběr speciálních osobních asistentům pro zraněné vojáky a následnou možnou speciální rehabilitační péči v zahraničí, poskytuje výhodné služby pro veterány a také hledá, nachází i hradí lékařské zákroky, které jsou u nás nedostupné. Často pomáhá nejen samotná pomoc, ale i upozornění na potřebu této pomoci,

Nadační fond REGI Base pořádá i veřejné sbírky. Prostřednictvím silných příběhů se snaží podpořit solidaritu s těmi, kteří pomáhali, když mohli, a nyní potřebují, aby společnost pomohla zase jim. Jedním z nich je příběh policisty prap. Tomáše Mauera, který náhle ovdověl a zůstal sám na výchovu 18měsíčního syna Olivera. „Rozhodli jsme se zorganizovat sbírku s názvem Oliver, která bude pomáhat Tomášovi s péčí o syna. Především zajistí chůvu, potřeby pro rozvoj dítěte, pohybové aktivity, materiální vybavení, právní a další služby. Tomášovi a malému Oliverovi pomohli již mnozí kolegové z řad policistů, ale může také široká veřejnost. Sbírka probíhá prostřednictvím transparentního účtu 2900415315/2010,“ uvedl Hynek Čech, zakladatel Nadačního fondu REGI Base. Sbírka Oliver zůstane aktivní a prostředky budou používány pro překlenutí těžkého období a stabilizaci sociální situace rodin policistů v celé ČR, když dítě zůstane samo pouze s jediným rodičem.

V případě Tomáše Maurera poslouží prostředky také na úhradu právní pomoci, protože ošetřování jeho manželky Renaty (32 let) po zprvu banálních zákrocích podle jeho vyjádření neprobíhalo bezchybně. Ačkoliv měla stálé bolesti a rostlo ji břicho (posléze při operaci bylo odstraněno 5 l vody), tak byla v týdnech po laparoskopii opakovaně odeslána domů s tím, že je to normální pooperační průběh. Na nádor se pak přišlo se zpožděním.  Prap. Mauer ale tento případ zveřejnil hlavně z toho důvodu, aby varoval ostatní, které potká podobné neštěstí, kvůli z přístupu některých lékařů…

Jedním ze zdrojů prostředků je i dražba fotografie (obrazu) policisty s Oliverem, kterou pořídil známý fotograf Jadran Šetlík (viz foto).