Lipenský ledovec

Dopoledne lyže, odpoledne kolo. Jako na alpském ledovci. Ve Skiareálu Lipno se na sjezdovkách se stále lyžuje, dole u jezera už se prohání cyklisté.

Konec března přinesl nejen na Lipno jarní počasí, sníh ale díky nočním mrazíkům přesto drží. Na svazích je ho stále i přes půl metru. Půjčovny však už začaly měnit sortiment. „Na Lipně jsou příjemné teploty, ale i tak se daří upravovat sjezdovky. Je to pěkná jarní lyžovačka. Aktuálně máme 20-60 cm sněhu, na kterém to krásně jede a pořád jsou otevřeny všechny sjezdovky. Ze zábavných prvků zůstává část překážek ve snowparku a upravili jsme skicross tak, aby byly v provozu stále dvě dráhy. Navíc na terásce nachytáte první jarní bronz. Jsou to parádní podmínky,“  říká mluvčí Skiareálu Lipno Vojen Smíšek. Areál je otevřen každý den od 8:30 do 16:00. Večerní lyžování od 18:00 do 21:00 zůstává v provozu v pátek a v sobotu.

Aktuálně je ve Skiareálu Lipno takzvaná vedlejší sezona a lyžuje se tak za zvýhodněné ceny. S kartou hosta Lipno card mohou lyžaři navíc ušetřit 20 % při nákupu dvou a vícedenního skipasu. Další zvýhodnění na skipasy jsou připraveny pro hosty, kteří přijedou vlakovými a autobusovými spoji z Českých Budějovic. „S jízdenkou nakoupí lyžaři celodenní skipas s 30% slevou. Kromě toho má autobus dotované jízdné pro děti, studenty a seniory, kteří za cestu z Budějovic na Lipno zaplatí pouhých 17 korun,“  uvedl Smíšek.

Ideální kombinací při návštěvě Lipna je dopolední lyžování a odpolední doplňková aktivita. „Spoustu hostů teď vyráží po lyžování na Stezku korunami stromů, kde se pomalu začíná probouzet les a také výhledy do okolí i jsou fascinující. Milovníci cyklistiky si zase pochvalují, že už mohou vyrazit na oblíbenou jezerní cyklostezku. Lipno teď připomíná alpský ledovec, kde se na vrcholcích lyžuje a v údolí už probíhají letní aktivity,“  komentuje situaci Vojen Smíšek.

Na aktuální podmínky reagují také lipenské půjčovny sportovního vybavení a připravují se na změnu sortimentu. „V půjčovně Intersport Rent, která je u lanové dráhy, zůstávají zatím lyže a snowboardy. Na Kapitanátu v Marině už se ale uklízí zimní výbava a navážíme kola. Letní provoz půjčovny zahájíme následující víkend od 30. 3.,“  říká Smíšek.