Elegance i v zimě: ALCAR sází na kvalitu

Alcar před mnoha lety přišel se sloganem Elegance i v zimě a proměnil tak často málo vzhlednou zimní podobu českých automobilů. Litá kola si tak našla cestu i na zimní silnice.

Ze své pestré nabídky – aktuálně 68 designů pro zimní ježdění – vybral Alcar osm designů, které letos doporučuje v rámci akce Elegance i v zimě. To neznamená, že je třeba se tímto doporučením řídit, na výběr je dalších 60 designů litých kol (značky AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO, DOTZ SURVIVAL).

Litá kola pro zimní provoz jsou opatřena odolným lakem SR3, který vylepšuje přirozenou obranu kola vůči posypové soli, nepřízni počasí a dalším škodlivým vlivům. Číslo 3 v názvu „SR3“ odkazuje na tři vrstvy odolného laku. Základní lak je vždy extrémně tvrdý práškový lak černé nebo světle šedé barvy, který je nanášen elektrostaticky a následně vytvrzen v peci při teplotě 210 °C po dobu 45 minut. Druhá vrstva barevného laku se aplikuje v tekutém stavu a po dobu 40 minut je stabilizována při teplotě 180 °C. Jako svrchní vrstvu a zároveň první linii obrany proti vlivům prostředí nakonec kolo dostává prémiový bezbarvý lak. Kvalitu laku ALCAR pravidelně testuje. Během testů kola musí odolat po dobu 300 hodin působení štěrku, soli, octové kyseliny a chloridu měďnatého. V rámci informační kampaně (web http://www.sr3-saltlab.com) Alcar humorným způsobem informuje o „souboji“ litých ráfků se zimními podmínkami. Jako bonus mohou internetoví návštěvníci této laboratoře sadu litých kol na zimu i vyhrát. Vyřešit dilema, jaký design kola zvolit pro svůj vůz pak motoristům pomáhá realistický ALCAR 3D konfigurátor kol, který umí vybírajícímu na zvoleném automobilu zobrazit všechna kola z produkce Alcar, která jsou na něj homologovaná ve 3D. A pak už se každý může sám přesvědčit v praxi, že kolům od Alcaru nijak zima neublíží.

Novinky pro zimu 2017

Alcar před zimní sezónou obohatil svou nabídku o dva nové designy litých kol od značky Dotz. Novinka DOTZ CP5 nabízí klasický pětipaprskový design v novém zpracování a v rozměrech od 16 do 20 palců. Zahloubený střed a paprsky vytažené až na okraj ráfku dodávají kolu s matně grafitovým lakem energický vzhled a opticky ho zvětšují. Design DOTZ SP5 black edition je zcela věrný filosofii značky Dotz, která říká, že špičková kola, by neměla nechat nikoho chladným. Tato speciální barevná série s matně černým lakem je určená pro ty, kteří chtějí zanechat nekompromisní dojem. V rozměrech od 18 do 20 palců zkrášlí namátkou Ford Edge, Volvo S60, Škodu Kodiaq, Volkswagen Tiguan, Kiu Niro a desítky dalších modelů.

ALCAR – služby od A do Z

Alcar si vydobyl renomé výrobce, který nedělá v kvalitě svých produktů kompromisy a dodává na trh kola, která na základě absolvovaných náročných testů plní všechny legislativní požadavky. Všechna litá, ocelová i hybridní kola z produkce Alcaru, jsou vždy na čelní straně označena značkou „KBA“ nebo E v kroužku s číslem schválení XXXXX. Situace na českém trhu však zatím nedoznala výraznějších pozitivních změn. Platnou legislativu mnozí prodejci nedodržují a státní dozorové orgány vykazují malou efektivitu v tom, aby tento stav změnily. V České republice se nabízí a prodává velké množství nehomologovaných kol, která nemají schválení k provozu na veřejných komunikacích, a proto neklesá ani počet falzifikátů Typových listů k litým kolům, které zachycují pracovníci ve stanicích technické kontroly a na odborech dopravy. Pojišťovny v případě nehody pak zkoumají všechny oprávněné důvody, které by je zprošťovaly povinnosti vzniklé škody likvidovat a schválená kola včetně rozměru pneumatik jsou pak jednou z věcí, kterou jejich technici posuzují.

Kompletní a hybridní kola

V listopadu 2016 Alcar Bohemia rozšířil portfolio svých služeb a začal dodávat kompletní kola složená z litých kol značek AEZ, DOTZ, DEZENT, ENZO nebo ocelových kol ALCAR STAHLRAD a ALCAR Hybridrad s pneumatikami dle přání zákazníka. Hlavní skupinou

zákazníků jsou v případě kompletů car dealeři nejrůznějších značek, kteří využívají především širokou nabídku kol v originálních rozměrech se schválením ECE.

Na českém trhu velice dobře uplatňuje také originální produkt skupiny Alcar, hybridní kolo, které je homologováno  pro stále větší počet vozů. Od podzimu bude k dispozici v 17 palcích například pro Škodu Kodiaq a Superb nebo Volkswagen Tiguan a v 16 palcích pro Škodu Karoq. Vedle vozů koncernu VW mohou předností hybridního ocelového kola v podobě identického rozměru s originálními ocelovými koly, a navíc atraktivního designu se stříbrným lakováním a středovou krytkou, využít také vozy značek Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Subaru.

ALCAR je také dodavatelem komplexního řešení TPMS pro pneuservisy, které s jeho pomocí dokáží obsloužit v podstatě všechny majitele nových vozů, které jsou povinně vybavené TPMS.