CZECHBUS nezastavila ani vichřice

CZECHBUS je specializovaným veletrhem se zaměřením na problematiku české a středoevropské silniční hromadné dopravy, na který si kromě odborníků našla cestu i veřejnost.

Sedmý ročník na pražském Výstavišti ohrozila v neděli 29. října ničivá Herwart, která „rozebrala“ střechu střední haly Průmyslového paláce Výstaviště v Holešovicích. Tento výstavní prostor je nyní na několik měsíců uzavřen. Přes nepřízeň osudu či spíše počasí se 7. ročník veletrhu  autobusů, hromadné dopravy, garážové a servisní techniky CZECHBUS uskuteční v původním termínu, tedy od úterý 21. do čtvrtka 23. 11. 2017. Firmy ze střední haly se nakonec podařilo přesunout do levého křídla, kde bude opravdu plno. Kromě klasických expozic zde bude vystaveno i na dvacet autobusů!

Poslední dopravní výstava v Evropě navazuje na veletrh IAA v Hannoveru a Busworld  v belgickém Kortrijku. Ty se konají střídavě a mnozí vystavovatelé přesouvají své novinky z těchto veletrhů do Prahy. Letos se předpokládá prezentace hned 22 značek autobusů, zájem ale roste i u výrobců komponentů a dalšího vybavení a dopravních firem. Novým partnerem veletrhu se stala ARRIVA a nováčkem mezi vystavovateli bude např. dopravce Flix Bus, který v levém křídle bude prezentovat linkový bus SETRA o délce víc jak 13 m a na volném ploše patrové autobusy Van Hool a SETRA. Ve středu 22. listopadu proběhne konference zaměřená na elektromobilitu v oblasti veřejné dopravy. V levém křídle Průmyslového paláce proběhne prezentace nového obojživelného vozidla – autobusu BUS AKVA 1.

Výstaviště v Praze – Holešovicích zaplní ovšem nejen autobusy a trolejbusy, v portfoliu veletrhu mají významné místo komponenty, zařízení a doplňky pro výrobu busů a jejich provoz, informační a IT technologie a v neposlední řadě náhradní díly a garážová a servisní technika. Veletrh je současně každoročním setkáváním dopravců a výrobců a lidí z oboru. Na své si tu přijdou i vyznavači veteránské literatury a „retro“. V roce 2013 se na volné ploše objevila replika prototypu kloubového autobusu Škoda 706 RTO – K, který byl testován v roce 1960. Jaké bude letošní překvapení?