ALCAR BOHEMIA: Novinkou nejsou jen kola

K tradiční akci Elegance i v zimě společnosti Alcar Bohemia patří i novinky. I letos to nebyla jen kola.

Přes letošní pokles prodejů nových automobilů zůstal dodavatel autokol – litých, hybridních i ocelových i celých kompletů včetně pneumatik – v růstu. „Kola na rozdíl od pneumatik se kupují především pro nové automobily, takže jejich prodej je pro nás velmi důležitý. Přestože v prvním pololetí registrace poklesly o více než deset procent, my jsme v kladných číslech,“ prezentoval výsledky šéf Alcaru Libor Rajdl.

Podepsaly se na tom i nové kontrakty s Hyundai Motor Czech a Toyotou – v obou případech Alcar dodá dvě tisícovky kompletních kol značkovým dealerům. Jedná se o kola, pneumatiky i senzory, v případě Toyoty na modely RAV a Corolla. Dealeři tak šetří skladovací prostory, čas i pracovní síly.

Kola i pro sněhové řetězy

Důležitou novinkou v portfoliu jsou kola pro vozidlo Škoda Scala. Alcar dodává ocelová pro tento model kola ALCAR STAHLRAD i hybridní kolo ve shodném originálním rozměru 6×16 palců. „Toto hybridní kolo s moderním antracitovým odstínem je vhodné pro montáž sněhových řetězů a kromě modelu Škoda Scala je schváleno také pro modely Škoda Kamiq a VW T-Cross,“ upozorňuje Libor Rajdl.

Hybridní kolo je v identických rozměrech jako originální ocelová kola samozřejmě k dispozici téměř na kompletní nabídku modelů vozidel Škoda a VW a také značek Audi, Seat, Citroen, Dacia, Ford, Hyundai, Kia, Mazda, Nissan, Opel, Peugeot, Renault a Subaru.

Novinky pro zimu 2019/2020

Od podzimu nabízí Alcar nové designy litých kol od značky Dezent a off-roadovou novinku DOTZ Suroval z oceli. Novinka značky Dezent TA silver v rozměrech 16 až 20 palců nejen pro vozy SUV nabízí odolný a dynamický design. Sofistikované dvojité paprsky DEZENT TA silver se hodí pro moderní SUV, jakými jsou například Škoda Karoq a Kodiaq, Kia Sportage, Hyundai Santa Fe, Volvo XC 40, Audi Q3 nebo BMW X3. Dvojice elegantních novinek DEZENT TW a DEZENT TW dark s designem sedmi roztočených paprsků je další možností, jak obout svůj vůz pro zimní jízdu, se širokou variabilitou aplikací například pro vozy Škoda Rapid, VW Golf a Passat, Ford Focus, Mercedes A-třídy nebo nové BMW 3 a 5 či Audi A6.

 

Off-roadovou novinku DOTZ Survival z oceli (DOTZ Modular Beadlock) zdobí deset kruhových otvorů. V 15 palcích padne pravému off-roadu, jakým je nové Suzuki Jimny, a v 18 palcích pak i vozům pick-up v podobě Mercedes-Benz X-třídy, Nissan NP300, Navara a Pathfinder nebo Renault Alaskan. K litým kolům AEZ a DOTZ společnost Alcar nabízí bezpečnostní šrouby zdarma. Tato akce platí až do 30.11.2019.

Pozor na zneužití čísel Alcaru

Společnost ALCAR BOHEMIA upozorňuje zákazníky na opakované zneužívání svých katalogových čísel ocelových kol ALCAR STAHLRAD/KFZ v nabídkách národních i mezinárodních internetových velkoobchodů. „Aktuálně se setkáváme s případy, kdy internetový velkoobchod nabízí kola pod katalogovým číslem ALCAR STAHLRAD/KFZ, ale ve skutečnosti dodává kola různých výrobců včetně asijských. Toto jednání máme potvrzené a zdokumentované uskutečněnými nákupy,“ varuje mluvčí Alcaru Jiří Polívka.

Ocelová kola značky ALCAR STAHLRAD/KFZ se vyrábějí na totožných výrobních linkách a ze stejného materiálu jako výrobky dodávané do prvovýroby motorových vozidel a jsou kvalitativně shodná s koly do prvovýroby. Společnost ALCAR BOHEMIA je jejich jediným akreditovaným dovozcem do České republiky. „Kola jsou důležitým konstrukčním prvkem vozidla a použití nevhodných kol může vést až k poškození majetku či zdraví,“ dodává J. Polívka.