20 LET AUTO KELLY: Cesta na špičku

Společnost Auto Kelly působí na českém trhu od roku 1994. Za dvacet let se vypracovala mezi špičku aftermarketového trhu a dosáhla třicetiprocentního podílu. Auto Kelly má nyní na 1000 zaměstnanců, roční obrat 3,6 miliardy korun.

Obchodně-logistická firma působící v oblasti distribuce a prodeje náhradních dílů pro osobní, lehké užitkové a i nákladní vozy a zakladatelka sítě nezávislých autoservisů Auto Kelly Autoservis, si vytkla cíl být jediným článkem spojujícím výrobce a dodavatele. Tuto roli by samozřejmě nemohla hrát, pokud by nedokázala nabízet zákazníkům co nejvíce kvalitního a dostupného zboží i prvotřídní služby. Za dlouhodobým úspěchem Auto Kelly stojí tedy snaha nabízet zákazníkům co nejvíce kvalitního a dostupného zboží i prvotřídní služby, rozvíjet svoje zaměstnance, volit spolehlivé obchodní partnery a sledovat současné tržní trendy.

Prodejní síť

Společnost Auto Kelly vznikla v roce 1994 a na aftermarketový trh s náhradními díly vstoupila jako specialista na karosářský sortiment a brzy se stala nejrychleji se rozvíjejícím importérem a distributorem náhradních dílů na osobní a lehké užitkové vozy u nás. V srpnu 2010 se stala společnost Auto Kelly, a.s. a její dceřiná společnost Auto Kelly Slovakia .o součástí mezinárodní skupiny Rhiang Group, předního distributora náhradních dílů a příslušenství, který působí v celé řadě zemí střední a východní Evropy. Nyní působí již také v zahraničí (Slovensko, Bulharsko) na českém území má velmi širokou síť 70 specializovaných prodejen situovaných po celé republice i internetovému obchodu www.autokelly.cz.

Přes 490 prověřených dodavatelů a privátní značky Carface, Beng, Ultimate, Ridero zajišťují kompletní sortiment. Pro cenově orientované zákazníky byla na trh uvedena privátní značku Starline, která v současné době zahrnuje již 39 sortimentních skupin. V  portfoliu Auto Kelly naleznete náhradní díly a autopříslušenství na vozy všech světových značek, včetně kompletního výběru originálních dílů pro vozy Škoda. V nabídce je přes 850 000 různých produktů, které zahrnují širokou škálu autodílů, autopotřeb, autopříslušenství, elektrokol a skútrů, stejně jako rozsáhlou nabídku vybavení servisů.

Internet: Moje garáž

Internetový obchod www.autokelly.cz je pak 24 hodin po 7 dní v týdnu pohodlně a jednoduše dostupný velkoobchodním zákazníkům i motoristům. Umožňuje také klientům získat všechny informace na jednom místě. Zahrnuje sofistikované funkce v uživatelsky přívětivém provedení jako například technická a servisní data, grafické katalogy originálních dílů s vyhledáváním podle VIN čísla či možnost online objednávky servisního zásahu pro garážovou techniku.

Významnou inovaci v elektronické oblasti představuje aplikace MOJE GARÁŽ pro maloobchodní zákazníky na www.autokelly.cz, díky níž nákup autodílů a dalšího příslušenství zvládne každý. „Na základě online registrace a „zaparkování“ vozidla, které obnáší vyplnění důležitých technických dat, získá uživatel řadu výhod. Patří sem například odměny v podobě výhodného nákupu zboží či slevy na nákup dílů pro zaparkovaný vůz až do výše 20 %, a hlavně snadný přístup k nabídce náhradních dílů přímo pro daný vůz doslova na jeden „klik“. Aplikace dokáže také včas upozornit i na důležité termíny jako blížící se konec platnosti technické kontroly,“ naznačil výhody aplikace pro klienty Michal Knor, marketingový ředitel společnosti Auto Kelly.

Rychlá dostupnost

Není to jen o snadném nalezení potřebných dílů pro profesionály i zákazníku z maloobchodu, ale také o rychlém dodání objednaného materiálu. Hlavní sklad u exitu 15 na D1 má plochu přes 20 000 m2 a sortiment 130 000 položek, další sklad o ploše 1000 m 2 je u Brna a nejblíž k zákazníkům je 70 pobočných skladů (s prodejnou) o ploše 400m 2. Dostupnost a rychlost zajišťuje také 350 rozvozových automobilů., Auto kelly se v tomto směru nespoléhá na externí služby.

Síť autoservisů

Služby společnosti Auto Kelly významně rozšiřuje síť více než 200 nezávislých Auto Kelly Autoservisů. I v tomto směru se společnost Auto Kelly snaží formovat situaci na českém trhu ve prospěch zákazníka a pomoci při výběru servisu. Cílem sítě Auto Kelly Autoservisů je poskytovat motoristům plnohodnotnou alternativu k autorizovaným servisům. Výzkum mapující vztah Čechů k autoservisům realizovaný Auto Kelly a agenturou INCOMA GfK na jaře letošního roku totiž odhalil, že 51 % respondentů navštěvuje originální servisy pouze proto, že se obávají ztráty záruky na vůz. Po uplynutí záruky 24 % dotazovaných změní servis a z toho celých 64 % kvůli vysokým cenám a 35 % pro jeho přílišnou vzdálenost. Pro většinu zákazníků autorizovaných servisů je neznámým pojmem tzv. „bloková výjimka“. Ta umožňuje i s vozem v záruce navštěvovat nezávislý servis (mimo některé specifické situace), pokud se dodrží podmínka montáže kvalitativně rovnocenných dílů a použití pracovních návodů schválených výrobcem. Každý majitel auta se tak může rozhodnout, kde dá svůj vůz v záruce opravit či prohlédnout.

   

Široký výběr autodílů a příslušenství

Výhodou nezávislosti Auto Kelly Autoservisů je v porovnání s autorizovanými servisy výrazně širší výběr autodílů a příslušenství v různých cenových hladinách, ovšem za nekompromisního zachování vysoké úrovně kvality práce. Řídí se jednotnými standardy, jež kladou mimo jiné důraz na moderní vybavení, 100% zajištění oprav vozů různých značek, používání jen kvalitních dílů a neustálé vzdělávání zaměstnanců. Ve výsledku tak zákazník může v Auto Kelly Autoservisu ušetřit oproti autorizovaným servisům více než polovinu konečné ceny. Poznávacím znamením partnerů sítě Auto Kelly Autoservis je žluto-černá barevná kombinace, která je odlišuje od konkurence a na první pohled oslovuje zákazníky. Ti dle výsledků části výzkumu zaměřené na spokojenost s Auto Kelly Autoservisy nejvíce oceňují hustotu sítě, příjemný a kvalifikovaný personál, rychlost oprav či délku a flexibilitu otevírací doby. 72 % dotazovaných stávajících zákazníků přitom uvedlo, že navštěvují pouze jediný autoservis, a tím je Auto Kelly Autoservis.

Auto Kelly sklad  Auto Kelly sklad  Auto Kelly sklad

Multifunkční centrum

Společnost Auto Kelly usiluje i o zvyšování úrovně poskytovaných služeb v celém autoopravárenském odvětví, za tímto účelem bylo vybudováno multifunkční Tréninkové centrum a vytvořen ucelený systém školení Auto Kelly.  Tréninkové centrum nabízí zcela unikátní zázemí pro vysoce kvalifikovaná školení, a je tak možné zprostředkovat všechny aktuální odborné a technické informace z oblasti autoopravárenství. Kapacita centra je uzpůsobena tomu, aby si každý zákazník z řad profesionálů mohl ihned procvičit nově získané vědomosti v plně vybavené funkční dílně.

Auto Kelly tréninkové centrum  Auto Kelly tréninkové centrum