Ski amadé: Jeden skipas pro 760 km

Pět regionů, 760 kilometrů sjezdovek, 270 vleků a 260 lyžařských chat a horských restaurací – to je Ski amadé, nejrozsáhlejší rakouský lyžařský areál.

Do „komplexu“  patří Salzburger Sportwelt, Schladming-Dachstein, Gastein, Hochkönig a Grossarltal. Moto zimní sezóny 2017/2018 zní „Ski amadé – made my day“. Je to den na lyžích, během kterého se nemusíte o nic starat, a přesto zažijete spoustu výjimečných věcí. Nápad, který stál u zrodu nové nabídky, byl následovný: každý host Ski amadé by se během dovolené měl jeden den jednoduše nechat řídit. Počet účastníků je omezený: měli by to být nejméně čtyři, ale nikdy více než dvanáct. Ceny zážitkových dnů se pohybují od 50 do 190 euro v závislosti na programu, a v každém týdnu se jedná o jeden jediný den.

Od zimní sezóny 2017/18 se tak v každém z pěti regionů lyžařské asociace Ski amadé konají různé zážitkové dny. V regionu Salzburger Sportwelt si v Zauchensee mohou hosté s průvodcem a zapůjčeným materiálem vyzkoušet freeriden v terénu, navštívit snowparkový tábor nebo snídat v gondole G-Link vysoko nad střechami Wagrainu. Ve Schladming-Dachsteinu vyjedete hned první lanovkou na snídani na ledovec Dachstein-Gletscher a pak vás průvodce shora natočí při feeridingu, nebo si můžete zamlsat v celé lyžařské houpačce 4 horských vrcholů – snídaně, polévka, oběd, aprés-ski – na všech chatách už je připravená nějaká specialita, která se hned bude podávat. V Gasteinu kromě překrásných sjezdů najdete i nabídku snídaně na vrcholu ve výšce 2.700 metrů, přeletíte na lanové skluzavce Flying Fox nad známým vodopádem v Bad Gasteinu, čeká na vás jóga na okraji sjezdovky nebo vedené freeridové projížďky. Nezapomenutelné chvíle na Hochkönigu slibuje kulinářská požitkářská výprava Königstour, vedená lyžařská túra nebo den plný freeridingu uzavřený večeří. Region Grossarl ve Ski amadé má jako zážitkový den připravené oblíbené Skikeriki – když jste ráno na sjezdovce první –, lezení na ledu, procházky se sněžnicemi a sáňkování.

Ski amadé je ovšem lyžařská asociace pro celou rodinu a za pouhých 100 euro tu mohou zahájit svou lyžařskou kariéru i malí hosté. Během týdne Mini’s Week od 13. do 27. ledna získají lyžařští špunti do 6 let (od ročníku 2012) účast na dětském lyžařském

kurzu (5x půl dne nebo 3x celý den), zapůjčení dětských lyží a dětský skipas. Ve Ski amadé najdete celkem devět snowparků. Pokud se hned neodvážíte na různé překážky ve snowparku, je pro vás ideální jedna ze třinácti funslopes: klopené zatáčky, tunely, malé skoky, spirály a zvlněné sjezdovky vám také zaručí pořádnou zábavu. Své zážitky můžete sdílet se stejně motivovanými na facebooku.

Nejvýše položený farmářský trh v Alpách

Již dva roky mohou hosté Ski amadé navštěvovat nejvyšší farmářský trh v Alpách, a to během týdnu lyžařských a vinařských požitků od 10. do 17. března 2018 ve všech pěti regionech Ski amadé. Přestávka mezi lyžováním se tak v celé oblasti prakticky promění v návštěvu trhu. U více než 30 stánků před působivou horskou kulisou lze ochutnat místní speciality a nakoupit ze široké palety tradičních farmářských produktů (různé druhy sýra, slanina, salám ze zvěřiny atd.) Regionální výrobci mají s sebou hezké malé batůžky z juty, aby lyžaři mohli odvézt své nákupy až do údolí

Aplikace Ski amadé Guide

Od roku 2015 mohou lyžaři ve Ski amadé testovat „Smart Ski Goggles“ – datové lyžařské brýle s online navigačním systémem. Veškeré důležité a aktuální informace o okolí a online navigace po lyžařské oblasti se zobrazí přímo v lyžařských brýlích na malé obrazovce. Jednoduše zadáte počáteční a cílový bod a už se načítají informace o chatě, vleku, aktuálním stavu sjezdovek a vleků a samozřejmě i navigační pokyny. Vše uvidíte v dolním pravém rohu brýlí, ale jen tak velké, abyste to zvládli přečíst, ale neomezovalo to váš výhled. Datové lyžařské brýle jsou k dispozici ve všech 25 prodejnách Intersport Rent ve Ski amadé. Zapůjčení stojí 19 euro na den.

Praktická aplikace „Ski amadé Guide“ nabízí mnoho výhod – od zabudované geomapy až po timeline, kde najdete chronologický přehled svého dne na lyžích. Statistika zahrnuje kromě všech ujetých výškových metrů, rychlosti a kilometrů sjezdovek také výpočet spotřebovaných kalorií.

Od světového poháru k vínu

Ve Ski amadé se pořád něco děje, od oficiálních lyžařských závodů až po cool koncerty nebo kulinářské akce. Zde jsou hlavní akce:

 • 9. ledna 2018, večerní slalom žen Audi FIS Světový pohár v lyžování ve Flachau
 • 12. a 13. ledna 2018, FIS Světový pohár v paralelním slalomu snowboardu v Gasteinu
 • 23. ledna 2018, večerní slalom mužů Audi FIS Světový pohár v lyžování ve Schladmingu
 • 10. až 17. března 2018, týden lyžařských a vinařských požitků s nejvýše položeným farmářským trhem v Alpách
 • 17. až 24. března 2018, Ski amadé Ladies Week s koncerty, party, guidingem, lyžařskými testy a dalšími lákadly ve všech pěti regionech

Balíčky Ski amadé 2017/2018:

Balíček 4=3

Balíček platí ve vybraných provozech ve všech pěti regionech Ski amadé během speciálních akčních termínů (např. 4 noci ve tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí a čtyřdenním skipasem za osobu ve dvoulůžkovém pokoji od 299 euro).

Sixty Plus

Pro seniory slevy od začátku sezóny až do 24.12.2017 a od 31. března do 8. dubna 2018. (např. 7 nocí ve tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí a šestidenním skipasem stojí za osobu ve dvoulůžkovém pokoji od 399 euro).

Ladies Week

Platí nyní pro všechny, muže i ženy. Od 17. do 24. března 2018 dostane každý při koupi skipasu druhý zdarma. (např. 7 nocí pro dvě osoby v dvoulůžkovém pokoji ve čtyřhvězdičkovém hotelu s polopenzí a šestidenním skipasem + 1 skipas zdarma stojí od 1.319 euro.

Velikonoční rodinná akce

Od 17. března 2018 až do konce sezóny je připraven balíček pro rodiny. Děti do 15 let lyžují zdarma, pokud si alespoň jeden z rodičů zakoupí šestidenní skipas (např. 7 nocí v apartmánu včetně šestidenního skipasu pro čtyři osoby (dva dospělí a dvě děti) od 949 eur. Rodinný bonus dává skipas pro třetí, čtvrté, páté a všechny další děti zdarma.

Junior-Weekend-Discount

Děti (ročník 2002-2011) a mládež (ročník 1999-2001) ve Ski amadé o víkendech platí až o 35 procent méně z ceny běžného tarifu skipasů.

Fakta

 • 760 km sjezdovek
 • 275 km modrých
 • 300 km červených
 • 95 km černých
 • 90 % lze technicky zasněžovat
 • 365 000 – hodinová přepravní kapacita
 • 90 sedačkových lanovek
 • 47 kabinových lanovek
 • 81 vleků
 • 52 cvičných vleků