JUBILEJNÍ VELETRH HOLIDAY WORLD

V pražských Holešovicích se na Výstavišti ve dnech 18. až 21. února uskuteční 25. veletrh cestovního ruchu HOLIDAY WORLD.

Tento veletrh patří dlouhodobě mezi nejvýznamnější a nejprestižnější událost cestovního ruchu ve střední Evropě, a to jak pro odborníky, tak i širokou veřejnost. Současně probíhá i REGION WORLD (prezentace českých a slovenských regionů) a rovněž jubilejní 10. ročník gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL.

Letošního jubilejního ročníku se zúčastní cca 700 vystavovatelů z řad domácích cestovních kanceláří, jednotlivých regionů ČR a zahraničních turistických centrál. Letos poprvé se představí i partnerský region (Jihomoravský kraj) a velmi přitažlivý je i čestný host – Čína. Účastníci se mohou těšit na bohatý kulturní program z této pro nás exotické země a budou mít možnost získat lepší představu o nejlidnatější zemi světa a řadu informací, mj. o přímých leteckých spojeních mezi Prahou a Pekingem. Jak zaznělo na tiskové konferenci od čínského partnera, obvyklou reakcí návštěvníků Číny je překvapení, jak moc se liší realita od mediálního obrazu…

Beijing Himmelstempel-

Jihomoravský partner kromě svých novinek pro turistickou sezonu 2016 (např. Archeopark Pavlov, expozice představující kapitoly z dějin architektury a životního stylu měšťanstva v Brně v období od druhé poloviny 19. století až do počátku 20. století v brněnské Löw-Beerově vile) připomene mj. i své čtyři památky UNESCO (kulturní krajina Lednicko-valtického areálu, funkcionalistická vila Tugendhat v Brně, slovácký verbuňk a Jízda králů) i dvě biosférické rezervace UNESCO (Bílé Karpaty a Dolní Morava). Ovšem i další české a moravské kraje představí své novinky (např. vzpomínkové akce ke 150. výročí bitvy 1866 na Chlumu ve dnech 1. – 3. 7.), stejně tak i zahraniční vystavovatelé z Evropy i exotických a vzdálených zemí.

Součástí veletrhu budou opět zajímavé workshopy, přednášky a semináře na aktuální témata v oboru, firemních prezentací. Během víkendu nebudou chybět filmové přehlídky WorldFilm a Expediční kamera a jedinečné fotografické výstavy. Další podrobnosti naleznete na webových stránkách www.holidayworld.cz a www.top-gastro.cz.

První dva dny veletrhu (čtvrtek 18. a pátek 19. února) jsou pouze pro odborníky (9.30-18), přičemž vstupné při předregistraci je 400 Kč, na pokladně 600 Kč. Veřejnost má přístup v sobotu (9.30-18) a v neděli (9.30 – 17). Plné vstupně je 150 Kč, rodinné (2 dospělí plus dítě do 15 let) 300 Kč), zvýhodněné vstupné 100 Kč ( senioři, ZTP, studenti, děti a mládež do 15 let, děti do 10 let zdarma).