Další ročník obnoveného autosalonu AUTOSHOW PRAHA: Dvacet premiér na Výstavišti

Autoshow Praha se uskuteční již po osmnácté, podruhé ve zcela nové podobě. Na pražském Výstavišti se představí 45 značek.

Punc celostátní výstavy dodává záštita od Sdružení automobilového průmyslu a velká účast značek a mnoho českých premiér. Těch bude téměř dvacet premiér včetně Škody Superb Combi. Dále to jsou například Cadillac ATS-V, Escalade, Corvette C7, Ferrari 488 GTB, Ford Mustang, S-Max a Galaxy, Honda H-RV, Jazz a Type-R, Hyundai Tuscon, Jaguar XF, Kia Cee’d, Lexus RC 200t, Opel Astra a Corsa, Renault Kadjar, Subaru Levorg, Toyota Auris a Avensis, Volkswagen Touran či Volvo XC90.

Průmyslový palác bude v drtivé většině zaplněn osobními vozy, které představí multidealeři za podpory výrobců a dovozců. Největší plochu si stejně jako loni vyhradila společnost pražská NH Car, prodejce značek Volkswagen, Škoda, Kia a Fiat, přičemž téměř polovinu plochy 752 m2 bude zabírat představení vozů značky Škoda, a to včetně prototypů a technických zajímavostí. Na stánku NH Car se v den zahájení výstavy, tedy 1. října, mezi 12 a 13 h objeví rychlobruslařka Martina Sáblíková, kterou NH Car dlouhodobě podporuje a která zde představí akční modely nesoucí její jméno.

Další značky budou vystaveny v Křižíkových pavilónech, kde najdou své místo i dodavatelé příslušenství a doprovodný program. Chybět nebudou ani elektromobily a na své si přijdou i milovníci historie prostřednictvím veteránů a youngtimerů. Zklamáni nebudou ani obdivovatelé luxusních vozů. Společnost Porsche Praha-Smíchov, člen sítě Porsche Inter Auto CZ, ohlásila českou premiéru nejrychlejšího a nejluxusnějšího SUV na světě ‒ nového modelu Bentley Bentayga nejrychlejšího a nejluxusnějšího SUV na světě. Značku Bentley na výstavě zastoupí také automobil Continental GT V8S. V dubnu letošního roku nově otevřené výhradní zastoupení pro luxusní a sportovní vozy značky Lamborghini předvede supersportovní model Lamborghini Huracán LP 610-4 (zrychlení z 0 na 100 km/h za 3,2 s) a to nejlepší z modelové řady Porsche v Průmyslovém paláci na Výstavišti předvede autorizované Porsche Centrum Praha (911 Turbo S v provedení „gulf design“ s individuální barvou „gulf blue“, novinku Panamera Diesel Edition, Cayenne Turbo, Macan v provedení Turbo a S. Při příchodu se na venkovní ploše návštěvníci seznámí nejdřív s užitkovými vozy včetně novinek a tradicí se po loňské premiéře stává možnost svezení ve vybraných vozech formou testovacích jízd. K dispozici budou téměř tři desítky vozů, např. od značek Dacia, Fiat, Ford, Hyundai, Infiniti, Isuzu, Kia, Land Rover, Renault, Škoda, Volkswagen.

Výstava se koná od čtvrtka 1. 10. do neděle 4. října vždy od 10 h, přičemž první den čas 10-12 je vyhrazen pro odbornou veřejnost a novináře. O čtvrtka do soboty se končí v 19 h, v neděli v 16 h. Vstupné je 150 Kč (dospělí) a 100 Kč zlevněné (děti 6-15 let, studenti, důchodci), 300 Kč zaplatí rodina a ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Aktuální informace najdete na www.autoshowpraha.cz a webových stránkách vystavovatelů.