Czechbus opět na Výstavišti: Pouť pro odborníky

Autobus

Místo Matějské pouti se na pražském Výstavišti koná na podzim Václavská pouť. Na úspěšnou Autoshow v listopadu naváže veletrh Czechbus (19.-21. listopadu 2014).

Již čtvrtý ročník veletrhu Czechbus (autobusy, hromadná doprava, servisní a garážová technika) se opět uskuteční v Holešovicích. V loňském roce veletrh navštívilo téměř 5000 návštěvníků, což není oslnivé číslo, nicméně valná většina byla z řad českých, slovenských a dalších vesměs středoevropských odborníků. Přicházejí hlavně profesionálové z oboru – zástupci dopravních podniků, větších i menších dopravců, provozovatelé veřejné dopravy.

Zájem firem o Czechbus roste – již v září byly přihlášeny z branže autobusů Iveco Bus, SOR, Solaris, Man, Scania, Volvo, EvoBus, Škoda Electric, Buzola Bus Design, Rošero, Turancar – Isuzu, KHMC, SKD ZTrade, Sprint Car Bus, Kalpak Bus. Plochu si rezervoval Yutong a další značky.

Z novinek asi na prvním místě zaujme Setra MultiClass LE, která se do Prahy dostane krátce po zářijové premiéře na veletrhu v Hannoveru, a také Visigo Euro6 společnosti Isuzu. Chybět nebudou ani výrobci sedaček a firmy specializované na interiéry autobusů.

Významnější roli sehraje letos segment garážové a servisní techniky, jemuž poprvé poskytlo záštitu a odborné partnerství Sdružení výrobců a importérů součástí automobilů a servisní techniky – SISA. Z velkých reprezentantů v tomto oboru je společnost AD technik, tradičně největší expozici bude mít společnost Miteral. Z dalších vystavovatelů jmenujme např. Autotech-VT, Toplac, Interaction, Auto-Color, Maha…

Lahůdkou pro odborníky i laickou veřejnost budou opět historické autobusy. Otec a syn Koutkovi (ČSAP Nymburk) představí některé své unikáty a nechají nahlédnout i do zázemí jedné velké rekonstrukce. Návštěvníci by měli mít možnost svézt se luxusním autobusem Škoda 706 RTO lux, který obnovila společnost AnviTrade.