Bratislavské léto plné novinek

Česko i další středoevropské státy zažívají turistický boom. Výjimkou není ani Slovensko a jeho hlavní město – Bratislava. 

„V loňském roce přijelo do Bratislavy mnohem víc „dovolenkárov“, Čechů dokonce o deset procent,“ naznačuje rostoucí zájem o hlavní město Slovenska Klára Badinková, šéfka SAČR v Praze. Aby zájem neklesal, tak si Bratislava na rok 2017 připravila mnoho novinek.

Patří mezi ně například domeček na stromě v rekreační oblasti Kačín, nabízející možnost přenocování skupinám až tří osob, přibyly další cyklotrasy – včetně Cyklomostu Slobody – a milovníci vyhlídek najdou novou rozhlednu na tz.v Americké louce. ZOO Bratislava připravila nový výběh pro vlky. Velkou novinkou je zpřístupnění horního hradu Devín, který tak po devíti letech zpřístupnil nejlepší výhled na soutok Moravy a Diunaje. Přibyly i nové expozice. Zůstávají samozřejmě tradiční aktivity jako jsou Bratislavský hrad, vyhlídková věž UFO, historické centrum, velké množství muzeí a galerií a samozřejmě řada akcí, které se konají po celý rok. Patří mezi ně každoroční Bratislavské korunovační slavnosti,které letos obohatil Korunovační fotopoint v Michalské věži, kde se návštěvníci budou moci nechat korunovat.

Bratislava, jako každé větší město, není zejména pro individuálního motoristu jednoduchá. Optimální je tedy auto odstavit na parkoviště nebo v okrajové části a dále se spoléhat na městskou dopravu. Návštěvníci si mohou pořídit Bratislava Card, jejíž majitelé pak mají neomezené užívání veřejné dopravy, bezplatnou návštěvu 12 městských muzeí a galerií a víc než 120 slev od 5 do 100 %. Denní karta stojí 15 €, dvoudenní 17 € a třídenní 19 €. Koupit se dá na 25 prodejních místech a online na stránce https://www.visitbratislava.com/sk/bratislava-card/. Podrobnější informace o letošních akcích na: www.visitbratislava.com.