AUTOSHOW PRAHA: Unikát a téměř 40 značek

Ve čtvrtek 25. září se otevřou na čtyři dny brány holešovického Výstaviště pro Autoshow Praha 2014. Na holešovickém výstaviště proběhne po čtyřleté pauze autosalon, který se tak stane jediným letošním celostátním v ČR.

Hvězdou autosalonu bude McLaren P1 – vrcholný model automobilky, doplněný o další českou premiéru v portfoliu britské značky, model 650S Spider. „Dalšími klenoty budou například Alfa Romeo 4C, Bentley Flying Spur, Ferrari California T, Lamborghini Aventador LP 700-4, Maserati Ghibli, Porsche 911 Turbo či Porsche Cayman GTS,“ vypočítala hlavní magnety Veronika Plocková, manažerka výstavy. Tahákem jistě bude i Tesla S, jeden z nejúspěšnějších elektromobilů. Ačkoliv se do Česka zatím oficiálně nedováží, na výstavě ho najdete!

McLaren P1

Autoshow Praha se zúčastní více než 35 automobilových značek, které jsou na českém trhu oficiálně zastoupeny. Návštěvníci se mohou těšit také na více než 20 českých premiér (mj. Cadillac CTS a SRX, Citroen C4 Cactus, Ford Tourneo Courier, Nissan Pulsar a X-trail, Škoda Octavia Scout). Kromě novinek Autoshow Praha dává možnost srovnat si na jednom místě současnou nabídku na českém trhu a přehlídka tedy může usnadnit i výběr nového automobilu.

Návštěvníky také čeká bohatý doprovodný program včetně testovacích jízd pro veřejnost, které proběhnou na více než dvoukilometrovém okruhu v prostoru pražského výstaviště. K dispozici bude více než 30 nových vozů a dostane se tak na 5000 až 10000 zájemců. Najdete tu i krátký polygon s off-roadovými vozy Land Rover. Mezi další lákadla bude patřit exhibice v driftování. Na návštěvníky čeká také program věnovaný bezpečnosti – BESIP bus, otočný simulátor nehody a dětské dopravní hřiště. Veškeré doprovodné aktivity proběhnou zdarma v rámci vstupného na Autoshow Praha.

Autoshow je přístupna denně od 10 do 19 h, v neděli končí v 16 h. Ve čtvrtek je čas 10-14 h vyhrazen odborné veřejnosti a novinářům (veřejnost od 14 h). Vstupné pro dospělé na jeden den je 120 Kč, zlevněné 80 Kč (děti 6-15 let, studenti, důchodci). Zdarma pro ZTP, ZTP/P a děti do 6 let. Při koupi on-line (www.autoshowpraha.cz) jsou vstupenky levnější (dospělý 110 Kč, rodina 220 Kč) a navíc se vyhnete frontám u pokladen.