AUTOSHOW PRAHA: Auta na Výstavišti

První autosalon se konal v Praze v roce 1904. V té době bylo registrováno na území Prahy 208 vozidel, což je přibližně stejný počet, kolik jich můžete shlédnout do 29. září na Výstavišti.

Celkem se představuje 41 značek. V posledních týdnech před zahájením přibylo dalších šest, takže z těch známějších chybějí jen BMW, Dacia a Mini. Ve střední části Průmyslového paláce najdete prémiové značky v čele s  modelem McLaren P1. Mimochodem, jeho 916 koní má již českého majitele a hlavně díky tomu a jeho svolení si lze tento vrcholný model prohlédnout.

V obou křídlech najdete pak další značky a modely. Velmi viditelní jsou někteří velcí dealeři – například NH Car, který přivezl i Škodu Octavia Scout, Domanský či Emil Frey. Užitková vozidla a různé stánky lemují pak příchod k Průmyslovému paláci.  Mimochodem, z výrobců vozidel v Česku vlastně nikdo nechybí. Jsou tu vozy Škoda, Hyundai, z nových kolínských trojčat Citroen C1 a Toyota Aygo, a stánek má zde má i český výrobce nejlevnějšího sportovního vozu – Kaipan. Stavebnice začíná již na ceně 157 000 Kč.

Kromě řady novinek, tedy vozidel, které ještě nebyly na výstavní ploše v Česku představeny a přicházejí právě na podzim na trh (mj. Citroen C1 a C4 Cactus, Ford Tourneo Courier, Nissan Pulsar, Peugeot 508, Renault Twingo, Škoda Octavia Scout) jsou zde i méně obvyklé modely. Mladé návštěvníky například jistě zaujme model Aixam, který i u nás mohou řídit mladiství již od 15 let!

Autoshow je přístupná v sobotu i v neděli od 10 do 19 h, v závěrečný den (28. 9.) od 10 do 16 hodin.

McLaren P1 – 912 k a maximální rychlost 350 km/h

Žhavou novinkou je Renault Twingo s motorem pod kufrem a pohonem zadní nápravy

Z kolínských trojčat má nejvýraznější vzhled Toyota Aygo.

McLaren P1 má poblíž zdatného konkurenta – Lamborghini Aventador.

Elektromobil Testa S se v Česku zatím neprodává, ale na Výstaviště nechybí.

Kaipan zaujme cenou i tím, že se prodává také jako stavebnice.

Za volant minivozítka Aixam se smí již od 15 let.

Model Yeti Extreme připravila automobilka Škoda na letošní sraz u Wörthersee.